۳ جایگزین ساده برای مواد یکبار مصرف

چه چیزهایی مواد یکبار مصرف هستند؟

مواد یکبار مصرف یک دسته از أقلام هستند که فقط یکبار از آن استفاده می‌شود، یعنی بعد از یکبار استفاده دیگر آنها را نگه نمی‌داریم. نمونه های رایج این موارد شامل کیسه‌های پلاستیکی، بطری‌ها‌، بسته بندی‌ها‌، نی‌ها، لیوان‌ها و موارد دیگر می‌باشد.

در حالی هجوم مصرف مواد تخریب پذیر در جامعه ما وجود دارد که می‌توانیم از نمونه‌هایی که از مواد طبیعی تولید شده و برای تجزیه در یک محیط ایده آل ساخته شده است، استفاده کنیم.

یک غلط مسطلح در جامعه وجود دارد، آن هم مصرف مواد تجزیه پذیر است. به باور اکثر مردم، این مواد جایگزین مناسبی برای پلاستیک‌ّا هستند. مواد تجزیه پذیر سرانجام درست مانند همتایان پلاستیکی آنها به محل دفن زباله می‌روند. متاسفانه محل‌های دفن زباله، محیط ایده‌آلی برای تجزیه هر چیزی به دلیل کمبود اکسیژن و نور خورشید نیست. به همین دلیل برخلاف تصور، مواد تجزیه پذیر در واقع سریعتر از پلاستیک واقعی تجزیه نمی‌شود.

بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم، این است که به دنبال گزینه‌هایی باشیم تا به جای مصرف مواد یک بار مصرف از موادی استفاده کنیم که بتوان چند بار آن را مصرف کرد و کاملا هم سازگار با محیط زیست باشند.

برای مثال می‌توانیم کیسه‌هایی را تهیه کنیم که سازگار با محیط زیست باشند و قادر به استفاده مکرر هستند.

برای اینکه بفهمید چه تنوعی و با چه کاربردهایی در کیسه‌ّهای سازگار با محیط زیست وجود دارد، ادامه مطلب را مطالعه کنید.


۱- کیسه‌ های پارچه ای بدون بند

کیسه‌های بدون بند بزرگ برای خرید میوه و سبزیجات، بسیار مفید است. اگر بتوانید از فروشگاه‌ها بخواهید تا أقلام خریداری داری شده خود را درون این کیسه ها بریزید دقیقا هم راستا با هدف حفظ محیط زیست قدم برداشته‌اید. خرید کردن به این سبک، می‌تواند به کاهش قابل توجه میزان استفاده پلاستیکهای یکبار مصرف کمک کند.


۲- ساک دستی های پارچه ای با گرماژ بالا

ساک دستی های پارچه ای، بسیار بادوام و ماندگار هستند. آنها از پنبه ساخته شده‌اند که باعث می شود بسیار قوی‌‌تر از ساک دستی‌های پارچه‌ای معمولی باشند. علاوه بر موضوع خرید روزانه می‌توانید از آنها برای اهداف مختلف استفاده کنید ، از جمله موارد زیر:

·      خریدهای روزانه

·      ساک ساحلی

·      ساک هدیه

·      ساک باشگاه ورزشی

·      و خیلی موارد بیشتر


۳- بسته بندی مواد غذایی

متاسفانه اکثر بسته بندی های مواد غذایی از موادی استفاده می‌شود که تجزیه پذیر نیستند. در بیشتر موارد از کیسه‌های پلاستیکی معمولی استغاده شده است. یکی از موادی که می‌شود جایگزین حالت فعلی شود استفاده از بسته بندی کاغذی با جنس موم می‌باشد که ماده پایه آن از پنبه است و ما اغلب در فست فودها و ساندویچی‌ها آن را دیده‌ایم.


کسب و کارتان را سازگار با محیط زیست کنید

اگر به دنبال دیده شدن کسب و کارتان هستید، چرا در بسته بندی محصولات خود از ساک دستی های پارچه ای سازگار با محیط زیست استفاده نمی‌کنید و با این کار مردم را ترغیب کنید به جای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و مواد غذایی در بسته بندی ، به ساک دستی‌های پارچه‌ای شما سوئیچ کنند.

 

اگر می‌خواهید بدانید با انواع ساک دستی‌های سازگار با محیط زیست آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید

 

ما در گروه هنری برسیون، ساک دستی‌های پارچه‌ای چاپ شده را به صورت عمده تولید می‌کنیم. این ساک دستی‌ها می‌توانند کاملا براساس نیاز شما طراحی و تولید شوند. ما به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

۰۲۱-۸۸۹۸۹۱۵۰

info@bersiun.com

 

قطع کردن استفاده از پلاستیک‌های یکبار مصرف، کاری است در راستای مسئولیت اجتماعی ما نسبت به آیندگانمان. این کار هر چقدر هم حجمش کوچک باشد سرزمین ما را به نقطه طلایی پرتاب شما می‌کند. اگر با این 3 مرحله ساده شروع کنید و مردم را به انجام همین کار ترغیب کنید، می‌توانید به طور جدی تغییر ایجاد کنید.

;