آشنایی با روابط عمومی و رابطه آن با تبلیغات و بازاریابی - قسمت دوم

قسمت دوم: روابط عمومی در گذرزمان

تاریخچه اولیه

روابط عمومی (PR) ابداع سال های اخیر نیست.اهمیت برقراری ارتباط با مردم و حفظ تصویر عمومی  در دوران باستان شناخته شد، اما  روابط  عمومی مدرن به طور سنتی در قرن 18 میلادی آغاز شده است. یکی از اولین PR ها جورجیانا کاوندیش، دوشس دونشیر بود که به شدت برای چارلز جیمز فاکس و حزب ویگ مبارزه کرد.با این حال، قدمت روابط عمومی به معنای واقعی کلمه، تنها به اواخر قرن بیست و یکم می رسد. اولین متخصص روابط عمومی از نظر برخی آیوی لی (1934-1877) بود، اما دیگران ادوارد برنیس (1995-1991) را "پدر روابط عمومی" می دانند.

ایوی لی یا ادوارد برنیس؟

این که آیا بنیانگذار روابط مدرن آیوی لی  است یا ادوارد برنیس  محل مناقشه باقی مانده است. هر دو گروه مورخانی که آیوی لی و یا  برنیس را به عنوان بنیانگذار روابط عمومی مدرن در نظر می گیرند، استدلال های قوی ای برای حمایت از دیدگاه های خود دارند. ما نمی توانیم بحث کنیم که کدام یک از دو مرد تأثیر بیشتری بر توسعه آینده PR داشته اند. در عوض، نگاهی دقیق تر به کار و سهم لی و برنایس به روابط عمومی مدرن خواهیم داشت.

ایوی لی برای خدماتش به Standard Oil و بنیانگذار آن جان دی. راکفلر شناخته شده است. اما کسانی که با تاریخ روابط عمومی آشنا هستند، او را بیشتر به عنوان مبدع اصطلاح "روابط عمومی" و پیشگام بودنش در مورد انتشار مطبوعات مدرن، می شناسند، هرچند او عمدتا از آن به عنوان یک پروپاگاندای یک طرفه برای مشتریانش استفاده می کرد.

ادوارد برنایز مطبوعات لی را به عنوان یک ابزار PR بازتعریف کرد، همچنین به توسعه نظریه PR کمک زیادی کرد. او گفته است که عمیقاً تحت تاثیر عمو و استادش سیگموند فروید در مفاهیم خود را از PR بوده است. برنیز کتاب های متعددی درباره روابط عمومی نوشته است که معروف ترین آنها عبارتند از :«کریستاله کردن نظر عمومی»، «پروپاگاندا» و «مهندسی توافق». برنیزدر آثار خود مطرح می کند روابط عمومی یک علم اجتماعی کاربردی است که با استفاده از جامعه شناسی، روانشناسی عمومی و رشته های مشابه، افکار عمومی را مدیریت و کنترل می کند.

PR و پروپاگاندا

گرچه لی، برنایس و پیشگامان در زمینه روابط عمومی مانند کارل بایویر و جان وات هیل نقش مهمی در روابط عمومی مدرن داشتند، مسئول همکاری نزدیک حرفه ای با پروپاگاندا عمومی نیز بودند. در نتیجه، جانشینان آنها برای تغییر این شهرت "بد" حرفه ای کار ساده ای نداشتند و حتی امروز، PR گاهی اوقات معادل پروپاگاندا است.

روابط عمومی بعد از ظهور اینترنت

 اینترنت به طور چشمگیری ارتباطات را تغییر داده است. مردم به طور فزاینده ای برای اطلاعات به وب جهانی می روند و به عنوان یک نتیجه، PR در صورتی که بخواهد نقش خود را به عنوان ارتباطی بین مردم و سازمان ها حفظ کند، باید با تغییر در انتقال اطلاعات ادامه یابد. به این ترتیب روابط عمومی مدرن علاوه بر ابزارهای سنتی ابزارها و تاکتیک های آنلاین را نیز شامل می شود، از جمله رسانه های اجتماعی مانند وبلاگ ها، انتشارات محتوا، بهینه سازی موتور جستجو (جستجوگرها)، پادکست ها و غیره.

;